O Firmie

Firma F.H.U. „Art-A” - Kominki-Piece-Kafle - została założona w kwietniu 1995 roku. Od samego początku swej działalności świadczymy usługi budowy kominków, piecy kaflowych, kuchni kaflowych oraz prowadzimy sprzedaż wkładów i akcesorii potrzebnych do ich budowy.
Świadcząc usługi specjalizujemy się w realizacji indywidualnych zamówień klientów, realizujemy również autorskie prace czołowych rzeszowskich projektantów wnętrz.

Przez cały ten czas budujemy kominki na bazie wkładów niemieckich firm Spartherm, Brunner, francuskich Deville, oraz norweskiej Jotul.
W naszych realizacjach zdecydowanie dominuje Spartherm. Olbrzymia różnorodność tych wkładów pozwala na budowę unikalnych form z wykorzystaniem takich materiałów jak: kafle, marmur, granit, wykończonych tynkami strukturalnymi, stiukami, również tynkami wysokotemperaturowymi.
Kominki kaflowo-szamotowe z wkładami firmy Spartherm to możliwość połączenia ekonomii, tradycji i nowoczesności. Dzięki użyciu specjalnych mas szamotowych uzyskuje się akumulację ciepła. Pozwala to na eksploatację kominka jako pieco-kominka stabilizującego rozkład temperatury w czasie, w ogrzewanym pomieszczeniu.

Ostatnie lata cechuje wzrost zainteresowania klientów wkładami z płaszczem wodnym, dlatego też w ofercie naszej znajdziecie Państwo wkłady takich firm jak: Edilkamin, Brunner oraz Spartherm.

Coraz częściej wykonujemy również piece kaflowe. Obecnie nieco inaczej wyglądające niż te przed dziesięcioleciami. W końcu do chwili obecnej zaszły istotne zmiany, jeżeli chodzi o technikę budowy, poczucie smaku i przyzwyczajenia ludzi - lecz zadanie specjalisty od pieca kaflowego pozostało to samo - wprowadzić do Państwa mieszkania czy domu najbardziej przytulnie ciepło na świecie. Wszystko to dopasowane indywidualnie do każdej rodziny i sytuacji.

Co ważne : wiedzę na temat technologii budowy kominków, piecy oraz techniki wodnej zdobywaliśmy i zdobywamy nadal na licznych szkoleniach organizowanych w fabrykach Niemiec i Austrii.

Mając na uwadze fakt iż decyzja wydania nie małych pieniędzy na coś czego nie można wcześniej dokładnie obejrzeć i ocenić nie jest łatwa. Tym bardziej jeżeli marzymy o kominku czy tez piecu niepowtarzalnym i jedynym w swoim rodzaju.
Dlatego też projekty naszych kominków, piecy czy kuchni kaflowych wykonujemy na komputerze z wykorzystaniem profesjonalnego oprogramowania do grafiki trójwymiarowej.
Dzięki temu możemy wygenerować obraz czy też film przedstawiający wybrany przez Państwa kominek zainstalowany w Państwa salonie i możemy dokładne obejrzenie go z dowolnej perspektywy jeszcze przed wydaniem pierwszej złotówki.

Możliwość kształtowania bryły kominka z wykorzystaniem różnorodnej formy i kolorystyki kafli pozwala na powstanie jedynych w swoim rodzaju uroczych kompozycji kominkowych, doskonale komponujących się zarówno w pomieszczeniach tradycyjnych jak i nowoczesnych. Kominki te budujemy na bazie kafli czołowych firm polskich, niemieckich i austriackich (Karat, Kafel-Art, Mez, Kauffmann, Jasba oraz Sommerhuber). Całą gamę kolorów oraz wzorów tłoczenia kafli tych firm można oglądać u nas w siedzibie firmy w Rzeszowie przy ul.Lenartowicza 1.

Można również zakosztować ciepła palącego się kominka, dotknąć ręką gorących kafli, poczuć tą niepowtarzalną atmosferę.

Certyfikaty, Szkolenia, Wyróżnienia.

 • Cheminees de la Chenaie, 1996r, Paryż - Wyróżnienie za promocje i sprzedaż produktów
 • Deville 2002, Poznań - Szkolenie w zakresie użytkowania wkładu 7910 CO (płaszcz wodny)
 • Ortner 2003, Loosdorf - "Cienkowarstwowe tynki w budowie pieców francuskich", "Nowoczesne techniki zduńskie, piece hipokaustyczne i materiały uzywane do ich budowy"
 • Stowarzyszenie "Kominki Polskie" 2003, Sopot - Certyfikat honorowego członka założyciela ogólnopolskiego Stowarzyszenia "Kominki Polskie"
 • Spartherm, 2004, Melle - Szkolenie produktowe Spartherm
 • Brunner, 2004, Eggenfelden - Szkolenie: technika piecowa, technika wodna, elektroniczne sterowanie piecem, technika pellet
 • Edilkamin, 2005, Warszawa - Szkolenie w z zakresu montażu i użytkowania wkładów z płaszczem wodnym Edilkamin
 • Spartherm, 2006, Melle - Wyróżnienie za promocje i sprzedaż produktów Spartherm
 • Stowarzyszenie "Kominki Polskie", 2007, Warszawa - Certyfikat członkostwa Stowarzyszenia "Kominki Polskie"
 • Brunner, 2007, Eggenfelden - Seminarium szkoleniowe: kominki grzewcze i piece kaflowe, techniki wodne, techniki zduńskie, ele
 • Sonnenkraft, 2007, Gliwice - seminarium z zakresu budowy, montażu, uruchomienia i regulacji urządzeń solarnych.
 • PaletteCad, 2007, Łódź - Szkolenie: projektowanie kominków 3D - obsługa oprogramowania, zasady projektowania, techniki wizualizacji
 • Spartherm, 2007, Kraków - wyróżnienie za promocje i sprzedaż produktów Spartherm
 • Spartherm, 2008 Melle - wyróżnienie za promocje i sprzedaż produktów Spartherm
 • Brunner 2009 Eggenfelden - technika piecowa, technika wodna, elektroniczne sterowanie piecem, techniki zduńskie
 • Sommerhuber, Gast, WGS 2009 Steyr- szkolenie z zakresu kafli, okuć kuchennych oraz konfigurowania elektroniki kominkowej.